Egerben is bizonyítottak a megyeszékhelyi tájfutók

2016 június 03 - péntek
A zalai tájfutók szívesen emlékeznek a tavalyi tájfutó országos diákolimpia döntőjére. Két okból is: több éremmel tértek haza a versenyről és a TRIÓ Egerszeg ZTC pedig a sikeres és színvonalas lebonyolításért kapott számos elismerő kritikát.

Az idei döntőt ezúttal Eger városa vállalta magára, ahol a két zalai tájfutó klub sportolói az iskolájuk képviseletében állt rajthoz. A versenyre az 5 diákolimpiai korcsoportban 550 diák nevezett, akik a megyei selejtezőről jutottak a döntőbe, köztük a TRIÓ Egerszeg ZTC 29, míg a Göcsej KTFE 9 diákjával. A viadal rövidtávú futammal kezdődött, ahol a versenypályák Eger történelmi belvárosán, és az egri váron vezettek keresztül. Egy rövid pihenőt követően szintén a belvárosban megyei csapatok számára váltók versenyt rendeztek, melyen 3-3 fiú és leány csapatokkal állt ki Zala megye. Zárásként – szintes, kemény pályákon – Felsőtárkány térségében normáltávú futamon küzdhettek a fiatalok a diákolimpiai helyezésekért. A viadalon ezúttal nem született zalai érem, ám Molnár Levente (Rozgonyi Nk.) a rövidtávon elért 5. helyezésével pódiumra állhatott az eredményhirdetésen. A diákolimpia kísérő versenyeként kétfordulós OTP Bank Kupát és Eger Kupa váltóversenyt is rendeztek több mint 350 indulóval. Itt már érmes helyezésekkel jeleskedtek a zalai tájfutók. Az F10D kategóriában a Göcsej KTFE versenyzője Tarsoly Tas Töhötöm a második helyen végzett, míg a lányoknál az N10DK korcsoportban Molnár Csenge (TRIÓ Egerszeg ZTC) megnyerte futamát. Az F16B korcsoportban Sulán Ádám (TRIÓ Egerszeg ZTC) második lett, míg azN35Br korosztályban Szabó Ágnes (TRIÓ Egerszeg ZTC) els helyet szerzett. Az Eger Kupa váltóversenyen a V105 –ös kategóriában a TRIÓ Egerszeg ZTC váltója (Szabó Ágnes, Porgányiné Henrich Piroska, Fehér Ferenc) a második helyen ért célba.