Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Portálja Választások

Zalaegerszegért díjjal kitüntetettek

2017:

Babos Sándorné testnevelő tanár, edző  

Cserhalmi Henriette könyvrestaurátor

Horváth Géza vállalkozó

Horváth Miklós Társadalmi Egyesülések Zala Megyei Szövetségének vezetője

Dr. Kostyál László művészettörténész, a Göcseji Múzeum igazgató-helyettese,
főmuzeológus

Müller Imre erdőmérnök,

Dr. Percs Erika háziorvos

Dr. Vajda Istvánné magyar-latin szakos tanár

Összefogás Botfáért Egyesület

2016:

Frimmel Gyula grafikusművész, művésztanár  

Harmatos László „Vitézi Rend” tagja  

Nagy Ferenc, a Hevesi Sándor Színház szervezési osztályvezetője

dr. Máhr Károly belgyógyász, a Zala Megyei Kórház Onkológiai Osztályának osztályvezető főorvosa

Piotr Przytoczki Krosno testvérváros polgármestere

Sándorné dr. habil. Kriszt Éva, a Budapesti Gazdasági Főiskola, a Budapesti Gazdasági Egyetem volt rektora

Schreiner Jenő népzenész, a Harangláb Népzenei Együttes vezetője

Vajda László nyugalmazott középiskolai igazgató, a Zala Megyei Önk. Művelődési, Oktatási és Sport Osztályának nyugalmazott osztályvezetője, volt önkormányzati képviselő

Dr. Zajzon Géza mérnök

Zalaegerszegi Városi Vegyeskar Egyesület

2015:

Budai Mihály

Kiss Bódog Zoltán

Kovács József

Pesti Lászlóné

Pintér László

Szabó Vilmos

Tóth János

Dr. Tóth Zoltán

Vincze Gyula

Látásfogyatékosok Zalaegerszegi Kistérségi Egyesülete

 

2014:

Csapó Béla

Farkas Ferenc

Farkas Ignác

Kauzli Józsefné

Király Imre

Unyi János

Varga Kálmán György

Zsuppányi Gyula

Zalaegerszegi Diabétesz Egyesület

Zalaegerszegi Szív- és Érbeteg Egyesület

2013:  

Boda László nyugalmazott agrárszakember

Dr. Doba László nyugalmazott főiskolai docens

Léránt Károly nyugalmazott vállalkozó

Dr. Magyarné Sztankovics Ilona nyugalmazott középiskolai tanár

Dr. Marx Gyuláné Miasszonyunk Időskorúak Otthonának vezetője

Dr. Nagy Gyöngyi a Zala Megyei Kórház osztályvezető főorvosa

Prof. Dr. Palkovics László akadémikus

Szakács László nyugalmazott erdész, erdésztörténész

Pálóczi Horváth Ádám Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

Zalaegerszegi Polgárőr Egyesületek Szövetsége

 

 2012:  

Csapó József

Hájas László

Jagasics János

Jakov Szemjonovics Csernyák

Magyar Gyuláné

Dr. Ribiczey Pál

Sebestyénné Gyuk Mariann

Skrabut Éva

Sümegi Pál

Helikon Táncklub

 

2011:   

id. Balaicz Zoltán

Bérces György

Kocsmár Zoltánné

Nemes Attila

Dr. Németh Árpád

Pozsik Lajos

Tóthné Steinhausz Viktória

Török Zoltán

Zumbok Jánosné

Bogáncs Állatvédő Egyesület

 

2010:  

Bicsákné Némethy Terézia               

Dr. Bocsákné dr. Gerencsér Erzsébet

Dr. Csanádi Ágnes                            

Farkasné Perlaki Edit                        

Dr. Gergye Ferenc                             

Hadnagyné Póka Emőke

Paál István                                        

Simon Judith                                     

Harangláb Népzenei Együttes

Kertvárosi Integrált Óvoda

 

2009:  

Béres János                                        

Csegzi Sándor                        

Dr. Décsy Jenő                                  

Halász István                                    

Tarjánné dr. Szabó Zsuzsanna

Énekmondó Együttes            

Kertvárosi Általános Iskola alkalmazotti közössége

                       

2008:  

Ewa Mankowska

Fehér József                                      

Izer Nádor                                         

Mányoki Attila                                  

Molnár Ernő                                      

Pálfi László                                       

Dr. Penninger Antal                          

Zalaegerszegi Atlétikai Klub             

 

2007:  

Jochen Hartloff                                             

Lukács Márton                                  

Molnárné Raposa Irina                      

Nemes László                                    

Pintér János                                       

Szényi Zoltán                                    

Besenyő a 2000-es években Alapítvány

Kertvárosi Nyugdíjas Klub

Zalaegerszegi Tájékozódási Futó Club

           

2006:  

Borosnyai Sándor                  

Farkas Ferenc                                    

Kancsal Miklós és Preisz József        

Kárászné dr. Rácz Lídia                    

Kocsisné Koszorús Anikó                 

Matti Reijonen

Németh Istvánné       

Péntek Gyuláné                                 

Rácz Sándor                          

Őszirózsa Nyugdíjas Klub

 

2005:  

Benke István                                     

Fercsák Árpádné                               

Józsa Iván                                         

Dr. Kiss Ilona                                   

Simon Dezső                                     

Ujváriné Kovács Magdolna               

Vörös Zoltán                                     

Igazgyöngy Hagyományőrző Egyesület

Szent Család Óvoda

 

2004:  

Dr. Batka Jenő

Dr. Grósz Józsefné dr Beke Gizella

Horváth Béla

Jurisits János  

Dr. Kecskeméti Katalin

Lukasz Zborowski

Németh Miklós

Dr. Oroszy Zoltán

Tarsoly József

Zalaegerszeg MJ. Város Hivatásos Önkormányzati Tűzoltósága

 

2003:  

Dr. Bedő Tivadar

Cseh Gábor                                                                          

Hajdu Gyula                                      

Lakato s László                                 

Dr. Mé szárosné Dr. Molnár Borbála 

Dr. Peterka Gabriella 

Stróber László

Dr. Tóth József

Válicka Citerazeneker

Zrínyi Miklós Gimnázium Kórusa

 

2002:  

Dr. Alotti Nasri 

Darázs Jánosné

Farkas Zoltánné

Hajdu Tibor

Keszi Lajos

Tóth Ferenc

Dr. Varga Tibor

Nagycsaládosok Egyesülete

Nefelejcs Nyugdíjas Klub

Zalai Táncegyüttes Egyesület           

 

2001:  

Boncz Barnabás                                

Choma György                                  

Iványi Ildikó                                     

Karl Terhorst                                    

Kertész Ilona Tarzícia                                  

Kiss Róbert                                       

Dr. Mészáros Lajos                           

Németh János                                    

Sólyomvári György                            

Dr. Szabó Ágnes

 

2000:  

Bérces Edit                                       

Bogdán Marianna                              

Budaházi Tibor                                 

Choma Attila                                     

Dr. Győri László                               

Jakabfy Sándor                                  

Dr. Komondiné Haász Viola             

Kováts István                                   

Pete István                                        

Rosta Sándor                         

 

1999:  

Dr. Blázy Áprád                                

Bodrogi Csaba                       

Csiszár Mária                                     

Kolcsár Sándor                                  

Molnár András                                  

Pintér Miklós                                     

Radics László                                    

Dr. Szalczer Lajos                             

Dr. Zörényi István                            

Dr. Zumbók Ferenc                          

 

1998:  

Büki Gyuláné                        

Dr. Hóbor Erzsébet                          

Matkovits Lajos                                

Nagy Lajos                                        

Dr. Simonffy Emil                             

Szakál István                                     

Dr. Szilvás Rudolf                             

Varga János                                       

Canterina Kamarakórus

Családfesztivál Alapítvány

 

1997:  

Baksa Attila                                      

Bencze Lászlóné                               

Benedek Tibor                                  

Guerra Gusztáv                                 

Dr. Marx Gyuláné                             

Nadrai Lászlóné                                

Orsovszky István                              

Szentgyörgyi Ákosné                         

Dr. Tóth Endre                                             

Dr. Villányi Antal      

 

1996:  

Biczó József                                      

Egervári Klára

Dr. Fatér József                                 

Kovács Zsuzsanna    

Marosiné Kohut Gyöngyi                  

Mester Jenőné                        

Pék József                                         

Szecsányi László                               

Varga Borbála                                   

Idősek Gondozási Központja

 

1995:  

Baránka József

Borbás György

Dormán Tiborné        

Horváth Tamás                     

Komády Jánosné                               

Dr.Pribék László                               

Szakály István                                   

Pálóczi Horváth Ádám Zene- és Művészeti Iskola

Városi Fúvószenekar                         

 

1994:  

Darabos Sándor                                

Dévényi Zoltán                     

Gábriel József                                    

Dr. Kajtsa Sándorné                          

Dr. Lepsényi Imre

Panácz Antal                                     

Varjasi Gábor                                    

Zalaegerszegi Csuti Antal SK           

Kilián György Általános Iskola Kórusa 

Kiskondás Gyermektánccsoport       

 

1993:  

Farsang László                                  

Lelkisegély Szolgálat                         

Nyakasné Túri Klára                         

Dr. Ribiczey Sándor                          

Dr. Szalay Györgyné                         

Szerdahelyi Károly                            

Dr. Vajda István                               

Varga Károlyné