A harmadik negyed döntött

2010 január 17 - vasárnap
Kaposvári KK – Zalakerámia ZTE 75-81 (22-22, 16-16, 14-26, 23-17) NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Kaposvár, 1200 néző. Jv: Pálla, dr. Páli, Vétek. Kaposvár: Prejean (11), Vojvoda (2), Dávid (7/3), Hendlein (27/6), Soós (10/9). Csere: Welton (8), Kováts, Kiss (8/3). Vezetőedző: Fekete Ádám.

ZTE: Hinnant (15/3), Kámán (16/6), Wilson (9/6), Watson (20/3), Trepák (11). Csere: Gáspár (4/3), Baki, Tóth Á. (6). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

A találkozó elején a hazaiak meglepték a ZTE-t, Hendlein vezetésével 20-15-re elhúztak. A zalaiak Watson kosarával érték utol a somogyiakat (22-22). A második negyedben továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, felváltva vezettek. Az egerszegiek sok büntetőt hibáztak és a lepattanó labdák megszerzésében is gyengélkedtek.

A szünetbeli edzői fejmosás használhatott,mert a harmadik negyedben a három amerikai és Kámán vezetésével fokozatosan húztak el a vendégek, s már 14 ponttal is vezettek ( (45-59). A befejező negyedben egy ideig taktikusan játszva őrizte előnyét a ZTE. A hajrában a somogyiak megközelítették az egerszegieket, de Watson duplája bebiztosította a vendégekzsinórban szerzett 14. győzelmét.

Vélemények: Völgyi Péter, a Zalakerámia ZTE vezetőedzője: – Szurkolóink hazai környezetet varázsoltak a csarnokba. Az első félidőben gyengén szedtük a lepattanó labdákat, szünet után feljavultunk és kézben tartottuk a mérkőzés irányítását. Sikerünk megérdemelt.

Bodrogi Csaba, a Zalakerámia ZTE szakmai tanácsadója: – A találkozó elején meglepett bennünket a Kaposvár. A szünet után azonban alaposan feljavult védőjátékunk, így megérdemelten nyertünk, bár a mérkőzés végére kiengedtünk.

Kámán Tamás, a ZTE játékosa: – Nagyon kemény mérkőzést vívtunk az agresszíven védekező kaposváriak ellen. A harmadik negyedben sikerült elhúznunk és ez döntőnek bizonyult. Köszönjük szurkolóinknak a buzdítást, és hogy ilyen sokan elkísérték a csapatot.

(Zala-Lap, Fotó: B. M.)