A jó védekezés döntött

2006 november 29 - szerda
Zalakerámia ZTE – Univer Kecskemét 85-69(21-18, 14-16, 21-12, 29-23)Zalaegerszeg, 700 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: dr. Páli,Téczely, Márton.Zalakerámia ZTE: Miskovics (15/3), Gáspár (6), Latham (14/3), Bell(31/12), Olsovsky (8). Csere: Tóth Á. (2), Hoffmann (6), Baki, Keresztes(3). Vezetőedző: Nikola Lazics.

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiak főlegjó védekezésüknek köszönhetően tartották a lépést az esélyesebbkecskemétiekkel. A második negyedben nagy taktikai csata folyt a pályán,a Zalakerámia ZTE igyekezett lassítani a játékot. Ennek meg is lett azeredménye, a 18. percben már 35-25-re vezetett a hazai csapat. Elégvolt azonban néhány elszórt, elajándékozott labda, s a vendégek másfélperc alatt egy pontra csökkentették hátrányukat.

A nagy szünet után megtalálta a ritmust az egerszegi csapat, s Bell és Latham jó időben dobott pontjaival, illertve változatlanul jó védőmunkával elhúzottellenfelétől. Az utolsó negyedben tovább nőtt a Zalakerámia ZTE előnye,aminek biztos hazai győzelem lett a vége. (Zala-Lap Kft., B. I.)