Alakulhatott volna másképpen is

2007 október 20 - szombat
Falco KC Szombathely-Zalakerámia ZTE 93-83(16-23, 23-28, 27-18, 27-14)Szombathely, 3.000 néző. NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Földházi, Hegedűs, Szilas.
Zalakerámia ZTE: – Miskovics (21/6), Simon (2), Hoffmann, Kámán (14/3), Garma (31/9). Csere: Walters (11/9), Baki, Gáspár (2), Tóth Á. (2). Vezetőedző: Nikola Lazics.

A Zalakerámia ZTE a mérkőzés elejétől fogva jól védekezett, az első két negyedben pedig – némi túlzással – Garma akkor dobott pontot, amikor akart. A 15. percben az egerszegiek már 40-23-ra vezettek. A nagyszünetet követően zónára tért át a hazai csapat, védekezése rendkívül agresszívvá vált. Fokozatosan kezdte ledolgozni hátrányát, ráadásul a játékvezetők ekkor már a vendégek oldalán szinte mindent lefújtak, míg a hazaiakkal meglehetősen elnézőek voltak. Ennek ellenére még a befejező negyed előtt is három ponttal vezettek a vendégek. Az utolsó játékrészben azonban Hoffmann a 33., Kámán a 35., Gáspár pedig a 38. percben kipontozódott, és ez megpecsételte az egerszegiek sorsát. A hazai csapat 5 perccel a befejezés előtt Kálmán hárompontosával vette át a vezetést.
A Zalakerámia ZTE összességében jó teljesítményt nyújtott, másképpen is végződhetett volna ez a találkozó.