Az alapszakasz már megvan

2010 március 14 - vasárnap
Zalakerámia ZTE – Kecskeméti KSE 79-65 ( 19-18, 24-16, 21-13, 15-18) NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2200 néző. Jv.: Hartyányi, Pálla, Tóth K. ZTE: Hinnant (23/3), Watson (22/6), Kámán (8/6), Wilson (8/3) Trepák (2). Csere: Simon (2), Gáspár (5/3), Baki, Tóth Á. (7), Timberlake (2). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

Kecskemét: Wittmann (7/3), Johnson (6), Dénes (2), Ross (19/9), Bencze (4). Csere: Csorvási (10), Williams (11/3), Tóth N. (3/3), Marciulonis (3). Vezetőedző: Sztojan Ivkovics.

Már alapszakasz-győztesként léphetett pályára a ZTE, mivel a délutáni találkozón az Albacomp legyőzte a Szolnokot. Az első percek az adok-kapok jegyében teltek el. Mindkét oldalon támadásban és védekezésben is sokat hibáztak a csapatok. A zalaiaknak nem ízlett a vendégek agresszív játékstílusa, nehezen találták a ritmust.

A második negyed közepétől beindult a csikorgó gépezet (15. p.: 31-20). Ám a kevés centerrel rendelkező egerszegieknél Trepák már a 4. hibájánál tartott a nagy szünet előtt. A folytatásban Kámán fújt egy triplával riadót, majd fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között. A 26. percben volt a legnagyobb: 59-44. Zúgott is a csarnok a szurkolók kiáltásától: „Alapszakasz-győztes!”

A befejező negyed elején 20 pontos vezetés közelébe került a ZTE, ám a Kecskemét megrázta magát. Igaz, ehhez az kellett, hogy 5 perc alatt mindössze 5 pontot dobjon a hazai együttes. Mielőtt izgalmas lett volna a hajrá, Watson bebiztosította a ZTE megérdemelt győzelmét. A publikum pedig harsogta:” Büszkék vagyunk rátok”. Lehet is, mivel 22. sikere után az alapszakasz első helyét megszerezte a ZTE.

Vélemények:

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: – Egy év óta vagyunk veretlenek az alapszakaszban, ami önmagáért beszél. Megérdemelten lettünk első.

Patonay Imre, a ZTE szakmai tanácsadója: – Alapszakasz-győzelmünk tudatában kicsit kiengedtünk, de azt is tudni kell, hogy a Kecskemét a legjobb 8 közé kerülésért küzd. Kemény ellenfélnek bizonyult, de végül is biztosan nyertünk.

Tóth Ádám, a ZTE játékosa: – Nagyon elfáradtam. Rendkívül szívós ellenfél volt a Kecskemét. A lényeg, hogy ismét nyertünk.

Simon László, a ZTE játékosa: – Nehéz mérkőzés volt. Örülök, hogy ilyen sokan kijöttek és szurkoltak nekünk. Megvan az első hely, és továbbra is veretlenek vagyunk.