Bekamerázták a várost
Az önkormányzat 2006 decemberében tekintette át egy korszerűbb rendszer kiépítésének lehetőségét. A rendszer kialakítása 10 millió forintba került, ehhez a város hat millióval járult hozzá, a többit két pénzintézet és a Zalaegerszeg Közbiztonságáért Közalapítvány szedte össze. Így az előre tervezett öt helyett nyolc kamera áll rendelkezésre.
A polgármester szerint a térfigyelő kamerarendszer a város közbiztonságát szolgálja. Mint fogalmazott, bízik abban, hogy a közterületeken a jövőben csökken a bűncselekmények és a rongálások száma. Kiemelte a példás összefogást, amely nélkül nehezen sikerült volna a kamerarendszer kiépítése.
Major Mihály, a közalapítvány elnöke is az összefogást és a bűnmegelőzés fontosságát emelte ki. Szerinte nem szívesen mennek olyan helyre a bűnözők, ahol tudják, kamera figyeli őket.
Kámán János ezredes, városi rendőrkapitány szerint nem státusszimbólumról van szó, a város lakóinak a biztonsága az elsődleges szempont és a bűnmegelőzés. Nem az embereket akarják „kifigyelni”, hanem például elejét venni a közlekedési dugóknak, kiszűrni a szabálysértőket és időben leleplezni azokat, akik valamilyen bűncselekményre készülnek.
A rendszer megfelel a legszigorúbb adatvédelmi és személyiségjogi elvárásoknak. A számítógéppel vezérelt, digitális kamerák képei egy külön központba futnak be, a felvételeket 10-15 napig őrzik. A rendőrkapitány hozzátette: a kamerák 250-300 méterről képesek leolvasni az autók rendszámát és éjszaka is képesek személyek azonosítására.
Mint elhangzott, a rendszer bővíthető 25 kamerásra, ez körülbelül lefedné a város összes forgalmasabb pontjait. A beruházást jövőre folytatni szeretnék. A rendszer részleteiről, az üzembe állításról Molnár Zsolt, a ZAVÉD Kft., ügyvezetője számolt be.
Kérdésre válaszolva hangzott el, hogy megvizsgálják annak lehetőségét, hogy a városban egyes szórakozóhelyek, diszkók működési engedélyét ahhoz kössék, működik-e térfigyelő kamera a környékükön. (Zala-Lap Kft., V. ZS., Z. A.)
Tartalom megosztása: