Biztos egerszegi győzelem

2010 március 22 - hétfő
ZTE II. – Hévíz 3-0 (2-0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Ákos. Gólszerzők: Polereczki (5. p.) , Prince (40. p.), Balázs (55. p.).

ZTE: Pogacsics – Turcsik, Kovács G., Péter, Kocsis – Polareczki, Horváth A., Barna (Tróbert 85. p.), Petneházi (Hock 70. p.) – Balázs, Prince (Wittman 60. p.). Vezetőedző: Bán István.

Hévíz: Miski – Gellér, Kállai, Pomper, Rácz – Kerek, Fritz (Marosvölgyi 46.p.), Csovics (Balogh 76. p.), Markovics – Sipos (Páli N. 46. p.), Horváth A. Vezetőedző: ifj. Mihalecz István.

A remekül kezdő egerszegi fiatalok gyorsan megszerezték a vezetést. Ezután hullámzóvá vált a játék, de a hazaiak előtt adódott több lehetőség. A félidő hajrájában egy nagy védelmi hiba után növelte előnyét az egerszegi csapat. Szünet után újabb védelmi baki után biztossá vált a hazai siker. A hévízieknek mindössze a hajrában volt lehetőségük a gólszerzésre.

Bán István, a ZTE II vezetőedzője: – A játék képe alapján megérdemelt győzelmet arattunk.

Ifj. Mihalecz István, a Hévíz vezetőedzője: – Gratulálok a Csank-Vass kettősnek, hat jól felkészített labdarúgót adott vissza. A mai ZTE számunkra túl erős volt.

Horváth András, a ZTE játékosa: – Jó volt játszani a fiatalok között. A zalai rangadót az első félidőben eldöntöttük.