Biztos gyõzelem az újonc ellen

2005 október 05 - szerda
Zala Volán ZTE  –  Kanizsa DKK    94-64(24-22, 28-12, 18-12, 24-18)Zalaegerszeg, 150 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés.Jv.: Forrai, Tóth K.Zala Volán ZTE:  Szőke (19/3), Németh (13/3), Szélesi (16/15), Moua (14), Libicova (14). Csere: Heller (16/6), Zsemberi (2), Berta, Fitos, Ambrus. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az újonc kanizsaiak a mérkőzés elején meglepték a hazaiakat, lelkes, bátor játékukkal jó ideig egyenlő ellenfelek voltak. A Zala Volán ZTE játékosai ebben a negyedben gyengén védekeztek és pontatlanul dobtak, sőt a folytatásban a vendégek egy rövid időre (26-29-re) át is vették a vezetést. Ekkor azonban Bencze Tamás időt kért, ami segített: a második negyed végére 18 pontos előnyt szereztek az egerszegi lányok. Majd nem sokkal később átlépték a 20 pontos különbséget is, s jelentős előnyüket még növelve biztosan nyertek a végére elfáradó vendégek ellen.