Éltek a sorsadta lehetőséggel

2010 március 07 - vasárnap
ZTE – Ferencváros 3-3 (0-2) NB I bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 5000 néző. Játékvezető: Szabó Zs. Asszisztensek: Ring, Tóth V. Gólszerzők: Pavicsevics (54.), Illés (81.), Balog Z. (87., öngól) ill. Elding (1., 38.), Todorovics (48., öngól). Sárga lap: ill. Todorovics (18.), Pavicsevics (61.), Bogunovics (70.), Kamber (79.) ill. Doherty (10.), Morrison (18.), Csizmadia (61.). Piros lap: Dragóner (56.), Morrison (71.).

ZTE: Vlaszák – Szalai, Miljatovics, Bogunovics, Todorovics (Magasföldi, 66.) – Sluka, Máté, Kamber, Balázs (Illés, 46.) – Rudnevs, Rajcomar (Pavicsevics, 46.).Vezetőedző: Csank János.

Ferencváros: Megyeri – Csizmadia, Dragóner, Tutorics, Stockley – Doherty (Ahmed, 62.), Morrison, Kulcsár (Lipcsei, 83.), Rósa (Balog Z., 62.) – Ferenczi, Elding. Vezetőedző: Craig Short.

Feltehető, hogy a hideg, szeles idő miatt, de kevesebben voltak a nézőtéren, mint sokan vártuk. S lehet, hogy a semleges nézőknek tetszett ez a mérkőzés, hiszen fordulatokban, gólokban bővelkedett, de semleges néző kevés volt a lelátókon. Sőt, megmerem kockáztatni, a tv képernyője előtt is. A drukkertáborok közül pedig egyik sem volt úgy oda a látottaktól.

Az egerszegiek azért bosszankodhattak, mert ilyen gyermeteg védekezéssel még a harmadosztályban sem lehet nyerni, a vendégek pedig azért, mert szerintük vitatható bírói döntések következtében vesztettek két pontot. Az első félidőben a Fradi egyértelműen jobb volt, a másodikban pedig, hogy mi lett volna, ha nem fogyatkozik meg, ki tudja. Miután ha nincs a sportban, így örüljünk hogy a ZTE végül – egy csodálatos lövéssel, majd egy szerencsés öngóllal – egyenlíteni tudott.

Vélemények

Csank János, a ZTE vezetőedzője: – Odaajándékoztuk az első félidőt a Ferencvárosnak. Mindkét játékrészt rendkívül gyengén kezdtük. A két kiállítást jogosnak tartom. Végül is 0-3 után szereztünk egy pontot, ami nem rossz.

Craig Short, a Ferencváros menedzsere: -A semleges néző számára jó mérkőzés volt. Az első félidőben eldönthettük volna a találkozót. Érzésem szerint a játékvezető nem adott meg egy 11-est javunkra, Dragóner kiállítása pedig nem volt jogos. Örülnünk kell az 1 pontnak, de inkább kettőt vesztettünk.

Vlaszák Géza, a ZTE kapusa: – Három nullás vendégvezetés után nagy eredménynek tartom a 3-3-at, de tettünk is érte.

Máté Péter, a ZTE játékosa: – Álmosan kezdtük mindkét félidőt, de a kiállítások után igyekeztünk élni a sors adta lehetőséggel.

(Zala-Lap, B. I. Fotó: Z. A.)