Félve terveztek
– Mit jelent ez pontosan?
– Nem terveztünk létszámleépítést és nem is hajtottunk végre. Viszont részt vettünk egy helyi programban, amely során munkát tudtunk biztosítani olyanoknak, akik már tartósan kiszorultak a munkaerőpiacról. A saját létszámunkon felül foglalkoztattuk ezeket az embereket. Ebben a programban együtt dolgoztunk a Kontakt Human Kht.-vel., szakmai irányításunk mellett a munkaügyi központ támogatásával tizenöten szereztek parkgondozási szakképzettséget – mondja Nagy András.
– Melyek voltak az év kiemelkedő eseményei?
– Nagyon fontos, hogy a napi tevékenységeken (a város köztereinek takarítása, gyűjtőedények ürítése, a parkgondozási feladatok ellátása) kívül olyannal foglalkozzunk még, ami biztos, hogy színesíti a város arculatát. Például, bővítsük a város zöldterületét és még valami újat is hozzunk létre a fejlesztések során. Nos, ilyen volt az idén a Petőfi-iskola játszóterének kialakítása a belső udvarban, és egy zöld sáv létrehozása a régi kerítés helyén.
A Kis Utcai Óvoda teljes területén megújult a növényzet, részleges játszószereket is felszereltünk. A Dózsa-iskola új előkertet kapott, a csácsi óvoda pedig játszókertet. Létrehoztuk a 12 elemből álló parkerdei tanösvényt és a Vizslapark útjait szintén felújítottuk új kövezettel. A Szent Flórián-szobor avatásának apropóján a Mindszenty tér kertészetileg összekapcsolásra került a Deák térrel, illetve a múzeum előtti tér rekonstrukciójára is hosszú évek után sor került.
Pótoltuk a növényzetet a Kossuth utcán, a templom környékén, míg a botfai temetőben támogatásunkkal felállításra került a kereszt. Nagyon büszkék vagyunk a Czinke utcai pihenőpark létrehozására, amely közreműködésünkkel valósult meg. Több utcában került sor fásításra, így a Bozsoki úton és a Jókai utcában.
Boldog lennék, ha ez a folyamat jövőre folytatódna, ha még több zöldterületet tudnánk kialakítani a városban. Jóleső érzés az is, hogy a Virágos Magyarországért mozgalom zsűritagjai Zalaegerszegről elismerően nyilatkoztak. A Virágos Zalaegerszegért pályázatunkra egyre többen jelentkeznek, a Csillagközi Óvoda például nem csak a „Zöld Óvoda” címet kapta meg, hanem országos elismerésben is részesült. A Városgazdálkodási Kft. a körülmények ellenére jó gazdálkodási évet zár 2009-ben.
Nehéz gazdasági helyzetben igyekezett minden lehetőséget kihasználni, optimalizálta az erőforrásokat, és ennek megfelelően használta fel a tartalékokat Zalaegerszeg és a városlakók érdekében. Ugyanakkor, mint Nagy András fogalmaz, a jövő évet a gazdálkodás szempontjából veszélyesnek tartja. Példaként említi, hogy a versenyszféra megrendelései csökkennek, és ez várható a jövő esztendőben is.
(Zala-Lap, V. Zs.)
Tartalom megosztása: