Fontos győzelem

2007 február 15 - csütörtök
Zalakerámia ZTE – Nyíregyháza 72-69(19-19, 24-20, 15-20, 14-10)Zalaegerszeg, 800 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: dr. Valovics, Cziffra, Makovsky.Zalakerámia ZTE: Miskovics (21/9), Bell (12), Powell (11/6), Gáspár (7/3), Kováts (4). Csere: Simon, Keresztes (8), Baki (9/9). Vezetőedző: Nikola Lazics.

A mérkőzés kezdete előtt kapott telefonon értesítést a hazai csapat vezetése, hogy a Paks elleni óvásukat a férfi hivatásos kosárlabda alszövetség versenybizottsága elutasította.Az írásbeli indoklás kézhezvételét követően döntenek az esetleges fellebbezésről.

A mérkőzésen rosszul kezdett a Zalakerámia ZTE, 5-0-ra vezettek a vendégek. Az egerszegiek a negyed közepén tértek magukhoz, a 8. percben 15-15 volt az állás. Ekkor Miskovics és Powell kosaraival tartották a lépést a nyírségiekkel. A folytatásban támadásban gyengélkedett a hazai csapat, de a védekezése sem volt hibátlan. Felváltva vezettek a csapatok a negyedik negyed elejéig, amikor végre összeállt a védekezés és 72-64 elhúztak az egerszegiek. Az utolsó négy percben ugyan nem dobott kosarat a Zalakerámia ZTE, de sikerült előnyéből 3 pontot a végére is megőriznie. A hazai csapat nagyon fontos mérkőzést nyert a legjobb 8 közé jutás szempontjából. (Zala-Lap Kft., B. I.)