Győzelem a ráadásban

2007 április 04 - szerda
Kecskeméti KC – Zala Volán ZTE 61-76(17-14, 14-16, 12-12, 11-12, hosszabbítás: 7-22)Kecskemét, 400 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Cziffra, Gál.Zala Volán ZTE: Creamer (15), Czukor (8/6), Hadarics (15/3), Vescan (4), Milkova (11). Csere: Zsovár (7/3), Gavriloska (10), Szélesy (6). Vezetőedző: Bencze Tamás.

A mérkőzés csak megközelítőleg hasonlított a kosárlabdára, mivel a játékvezetők engedték a hazaiak kemény, helyenként durva játékát, s ehhez az egerszegi lányok nem tudtak alkalmazkodni. A mérkőzésen végig fej-fej mellett haladt a két csapat. A vendégek a 40. percben kosarat értek el, azonban ezt nem adták meg a játékvezetők. A hosszabbításban azonban már érvényre jutott a vendégek nagyobb játéktudása, jobb erőnléte, azt nagy különbséggel nyerve bebiztosították maguk számára az alapszakasz 6. helyét. (Zala-Lap Kft., B. I.)