Győzelem a sereghajtó ellen

2005 április 02 - szombat
ZTE KK – Eger  89-78(20-19, 25-19, 23-17, 21-23)Zalaegerszeg, 400 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: dr. Páli, Tóth.ZTE KK:   Cseszlai (11/3), Kámán (16/3), Hoffmann (7), Csaplár Nagy E. (18), Fullowe (27/9).Csere: Kováts (10), Keresztes. Vezetőedző: Kis Attila.

Jól kezdett a ZTE, gyorsan elhúzott 7-0-ra. A gyors vezetés azonban lehet, hogy bénítólag hatott a hazaiakra, mert az Eger felzárkózott. A második negyedben tovább gyengélkedett a ZTE, s a játékrész hajrájáig tartották is a lépést a vendégek. Ekkor azonban összekapták magukat az egerszegiek, s megnyugtató előnyre tettek szert. A nagy szünet után tovább javult a ZTE védekezése, és a 20  pontos előny közelébe került. Ezt követően azonban ismét előjöttek a régi hibák, eladott labdákat, pontatlan dobásokat követően az Eger 10 pontra felzárkózott, azonban fordítani már nem tudott.
A nem túl színvonalas mérkőzésen a hazaiak hozták a kötelezőt, azonban ennél sokkal több jót nem lehet elmondani a mérkőzésről.