Helytálltak a lányok

2010 március 28 - vasárnap
Mizo 2010 Pécs – ZTE NKK 90-67 (29-14, 23-22, 21-14, 17-17) Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés a döntőbe jutásért. Pécs, 2500 néző. Jv.: Forrai, Farkas, Tóth K. Pécs: Fegyverneki (8/6), Iványi (4/3), Vajda (18), Ohlde (16), Mazzante (8/6), Csere: Bujdosó (8), Ruják (2), Harsányi (6), Horváth (2), Tamás (2), Quigley (17), Sarok. Vezetőedző: Fűzy Ákos.

ZTE: Bukovszki (12/3), Szélesy (14), Czukor (7), Ambrus Sz. (6), Crasnoscioc (7/3). Csere: Rasheed (19/6), Szalay(2), Hersics, Szász, Fekete. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Az egerszegiek a találkozó elején meglepték a jóval esélyesebb hazaiakat és 8-2-re vezettek. Ezután ritmust váltott a pécsi együttes, és az első negyedben valósággal átrobogott a zalaiakon. A folytatásban már kiegyenlített negyedeket láthatott a publikum, az vendégek derekasan küzdöttek, így sikerült elkerülniük a megalázó vereséget. A ZTE NKK vasárnap a Szeged ellen lép pályára a bronzéremért.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője: – A jobb csapat jutott a fináléba , de a lányok minden dicséretet megérdemelnek, mert lelkesen, nagy szívvel játszottak.