Ismét mélyről felkapaszkodva

2010 január 31 - vasárnap
Soproni KC – Zalakerámia ZTE 83-89 (29-18, 18-19, 11-24, 25-28) NB I férfi kosárlabda-mérkőzés. Sopron, 2.000 néző. Vezette: dr. Valovics, Czifra, Bognár. Soproni KC: Richardson (23), Couisnard (19/3), Molnár A. (17/3), Szabó Zs. (5/3), Knight (11). Csere: Pojbics (1), Keresztes, Gombás (1), Halmai (6/3). Vezetőedző: Meszlényi Róbert

Zalakerámia ZTE: Hinnant (9/3), Watson (6/3), Kámán (24/12), Wilson (13/3), Trepák (20/12). Csere: Simon L. (3), Gáspár, Baki (10/6), Tóth Á. (4). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó.

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, a Brooks nélkül felálló soproniak ellen 10-4-re vezetett. Aztán mintegy varázsütésre feltámadt a hazai csapat. Watson önzően játszott és a negyed közepén már a hazaiak vezettek (15-14), majd jelentős előnyre tettek szert. A második negyedben folytatódott a vendégek gyengélkedése, főleg a lepattanó labdák megszerzésében múlták alul magukat. Ugyanakkor Richardson vezérletével remekelt a hűség városának csapata.

A hazaiak már 16 ponttal is vezettek ( 36-20). Igaz, ebben az időszakban a játékvezetők is inkább a ZTE-t sújtották ítéleteikkel, két technikai hibát is fújtak a kék-fehérek ellen. Mint oly sokszor ezúttal is a harmadik negyed volt a döntő, a ZTE sorban dobta a triplákat. Különösen Baki szerzett rendkívül fontos 3 pontosokat. Kámánék 51-51-nél érték utol a hazaiakat, a 4. negyedben pedig végig taktikusan játszva megérdemelt győzelmet arattak.

Nyilatkozatok

Völgyi Péter, a Zalakerámia ZTE vezetőedzője: – A hazaiaknál Brooks nem játszott, nálunk pedig Watson került gyorsan a kispadra, személyi hibái miatt. Az első két negyedben gyengélkedtünk, de a 3. negyedtől kezdve elkaptuk a ritmust és végül is megérdemelten nyertünk.

Baki Gergely: – Nagyon örülök, hogy a kispadról beállva tudtam segíteni, fontos pillanatokban dobott pontjaimmal hozzájárulhattam a csapat sikeréhez.

Kámán Tamás: – Ismét mélyről kapaszkodtunk fel, ez bizonyítja a csapat mentális erejét. Ismét köszönet a szurkolóknak a biztatásért.