Kevésen múlott

2007 március 03 - szombat
PVSK-Expo Center – Zalakerámia ZTE 84-82(24-20, 14-32, 21-17, 25-13)Pécs, 1000 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Földházi, Csősz, Farkas.Zalakerámia ZTE: Simon (6/6), Kováts (3/3), Bell (21), Miskovics (11/6), Powell 14/6. Csere: Gáspár (9/3), Baki (6/6). Vezetőedző: Nikola Lazics.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, mindkét oldalon pontosan dobtak. A második negyedben kitűnő teljesitményt nyújtott az egerszegi csapat, jól védekezett, eredményesen támadott, s ennek köszönhetően alaposan ellépett ellenfelétől. A nagy szünet után azonban a bírók „vették át az irányítást”, amíg 7 percig a hazaiak ellen egyetlen faultot sem fújtak, addig a vendégek ellen sorban ítélték a büntetőpontokat. Ez a tendencia a negyedik negyedben is folytatódott, az egerszegiek gyorsan összeszedték 5 hibapontjukat, ami után már a hazaiak büntetőket dobhattak. Mindkét csapat dícséretes teljesítményt nyújtott, kár, hogy a játékvezetők időnként kettős mércével mértek. (Zala-Lap Kft., B. I.)