Kézilabda-Nemzedékek Tornája 2011. (Videó)

2011 december 12 - hétfő
A tavalyi évben hívta életre a Nemzedékek Tornájára keresztelt kézilabda gálát az Egerszegi KK.

2010-ben nagy sikert aratott a rendezvény, így idén már második alkalommal adott otthont a Kölcsey Ferenc Gimnázium tornaterme a sporteseménynek.

A torna elsődleges célja a sportág népszerűsítése, és a játéklehetőség biztosítása volt a különböző korosztályok számára. Ezért a középiskolás fiatalok mellett a senior szakág képviselői is ott voltak a parketten.

Az Egerszegi KK elnöke, Tamás Tamás is két csapatban lépett pályára.

A tornán ezúttal 14 csapat vett részt. Az utánpótlás kategóriában az Egerszegi KK fiú csapata megnyerte a kupát. A lányoknál a Körmend együttese diadalmaskodott, a zalai lányok a 4. helyen zártak.

A fiatalok küzdelmei után már egyértelműen az önfeledt szórakozásé volt a főszerep. Előbb a hölgyek foglalták el a küzdőteret, ahol az Egerszegi KK, a Botfa, a Caola Senior és a Forever Senior gárdái játszottak barátságos derbiket. Majd az estébe nyúló gálát a férfi csapatok mérkőzései zárták. Itt az Egerszegi KK, a Kék Keselyűk és az Egerszegi Öregfiúk léptek pályára.