Másodszor is biztosan

2010 március 31 - szerda
Zalakerámia ZTE – Dombóvár KC 108 -84 ( 21-18, 39-18, 27-20, 21-28) Magyar Kupa férfi kosárlabda-mérkőzés a legjobb 4 közé jutásért, második találkozó. Zalaegerszeg, 400 néző. Jv.: Pálla, Sabáli, dr. Magyari. ZTE: Simon (13/3), Watson (2), Wilson (2), Gáspár (14/3), Trepák (7/3). Csere: Bödör (10), Hinnant (6), Kámán (9/3), Tóth Á. (16), Horváth (3/3). Timberlake (26/9). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

Dombóvár: Cubela (10), Szőke (19/9), dr. Deák (19/12), Balogh (11/6), Klír (8). Csere: Baumann, Gubi (2), Csirke (15/9). Edző: Földi Sándor.

A mérkőzés elején még a vendégek vezettek (2-7), a ZTE azonban gyorsan fordított. Ezt követően fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között. A csapatok kevés gondot fordítottak a védekezésre, így hullottak a kosarak. A ZTE látványos játékkal igyekezet kiszolgálni közönségét, ez maximálisan sikerült.

A harmadik negyed végén Simon a félpályáról talált a gyűrűbe. A negyedik játékrész kérdése az volt, meglesz-e a 100. pont? Ezúttal Timberlake talált a kosárba, így ő viheti a sört a többieknek. A ZTE végül is kettős győzelemmel biztosan jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

Völgyi Péter, a Zalakerámia ZTE vezetőedzője: – A tét nélküli mérkőzésen igyekeztünk maximálisan kiszolgálni lelkes közönségünket. Úgy érzem, sikerült.

Simon László, a Zalakerámia ZTE játékosa: – Az edzésen már sikerült a félpálya környékéről a gyűrűbe találnom. Örülök, hogy ez most élesben is ment.

Földi Sándor, a Dombóvár KC edzője: – Gratulálok a ZTE-nek a döntőbejutáshoz. Sok sikert kívánok nekik a fináléban.

(Zala-Lap, B. I. – L. D. Fotó: B. M.)