Parádés utolsó öt perc

2005 november 04 - péntek
Sopron – ZTE  68-76(22-20, 19-17, 12-15, 15-24)Sopron, 800 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés.Jv.: Hartyányi, Gerbe, dr.Szakáll.ZTE:  Simon (11/3), Hoffmann (14/3), Edmonson (15), Csaplár Nagy E. (10/3), Patton (16/6). Csere: Kováts (2), Keresztes (3), Baki (5/3). Vezetőedző: Braniszlav Dzunics.

Az első negyed elején a Sopron pár pontos vezetést szerzett, azonban a ZTE tapadt rá. A hazaiak legnagyobb előnye 8 pont volt (38-30). A soproniak jól szedték a lepattanókat, a vendégek viszont a megszerzett labdákból eredményes ellentámadásokat vezettek. A 75. percben még 61-56-ra a hazaiak vezettek, azonban az egerszegiek parádés utolsó öt percet produkáltak, 20-7-es szériával megfordították a vesztésre álló eredményt.

A vendégek főleg jó védekezésüknek és harcosságuknak köszönhetik a győzelmet.