Remény a továbbjutásra

2007 március 21 - szerda
DVTK – ZTE 2-1 (1-0)Miskolc, 3000 néző. Labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntő, első mérkőzés. Játékvezető: Arany. Asszisztensek: Butkai, Farkas. Góllövők: Simon Attila (30., 48.) ill. Waltner (81.). Sárga lap: Foxi (1.) ill. Botis (78., 90). Piros lap: Botis (90.)DVTK: Szalma – Farkas V., Hegedűs, Katona, Elek – Sipeki, Vitelki, Foxi, Sadjo – Douva (Rubint, 69.), Simon A. (Faggyas, 86.). Vezetőedző: Csank János.ZTE: Lipcak – Kocsárdi (Sebők J., 79.), Sebők V., Botis, Dianu – Nagy L. (Tóth Z., 63.), Molnár B., Máté, Franciskovics (Józsi, 69.) – Waltner, Lekics. Vezetőedző: Simon Antal.

Vélemények:
Dézsi Attila, a ZTE FC ügyvezetője: – Hatvan percen keresztül a DVTK irányított, mi ezután kezdtünk ébredezni. Nagyon jól jött az idegenben szerzett gólunk, Botis kiállítása viszont kevésbé. Úgy vélem, hazai pályán van esélyünk a továbbjutás kiharcolására.
Koplárovics Béla, a ZTE játékosa: – Ezuttal is megkaptuk szokásos, elkerülhető gólunkat. Szerencsére Lipcak 11-est hárított. A cseréket követően a második félidőben a hazaiak fölé kerekedtünk, Waltner Robi gólja nagyon sokat érhet. Hazai pályán ledolgozzuk egygólos hátrányunkat és továbbjutunk.
Waltner Róbert, a ZTE gólszerzője: – Az első 45 percben gyengén játszottunk. A szünet után viszont szinte csak nekünk voltak lehetőségeink. Remélem, gólom továbbjutást ér majd. (Zala-Lap Kft., B. I.)