Rugalmas átalakulás a cél
A négy igazgatóhelyettes arra törekszik, hogy minél rugalmasabbá és zökkenőmentesebbé tegye az átalakulást, összehangolva az egyes tagintézmények programjait, s az alakulóban lévő új profilt. Az igazgató beszámolt arról is, hogy az Art Moziban újabb fejlesztés valósult meg a közelmúltban.
2006-ban a 2.-es termet alakították át, idén pedig megújult a vizes blokk, valamint a bejárati ajtókat fotocellás kapura cserélték. Az intézmény immár mozgáskorlátozottak számára is megközelíthető és használható, hiszen a beruházás eredményeképpen az emeletre lifttel is fel lehet jutni.
Farkasi Csilla a mozi és a Hangversenyterem további programjaival kapcsolatban úgy tájékoztatott, hogy szeretnék folytatni a ZegZug Filmklubot, valamint Szigethy István lemezgyűjteményére alapozva egy zenehallgató klubot kívánnak életre hívni. A zsinagógában továbbra is megrendezésre kerül a Jazz Szerda, és októbertől indul a Filharmónia bérlet is.
Prokné Tirner Gyöngyi elmondta, hogy a megyei közművelődési feladatokat az összevonás után 26 fő helyett mindössze nyolcan látják majd el. A november és a december a tervezés időszaka lesz, és még az is kérdéses, hogy jövőre hol lesznek majd a programjaik, hiszen a megyei önkormányzat értékesíteni kívánja az egykori MMIK épületet.
Az elképzelések szerint a megyei közművelődési feladatok is a landorhegyi épületbe kerülnének át, amire azért lesz lehetőség, mert a Bábszínház kiköltözésével hely szabadul fel az egykori VMK-ban. A megyei művelődési programok közül a művészeti fesztiválokat, a Páva köröket, szakköröket a jövőben is szeretnék működtetni.
Cserpes Attila a felnőttképzéssel kapcsolatban fontosnak tartja, hogy felhasználják az MMIK sokéves tapasztalatait, összegyúrva a saját programjaikkal, annál is inkább, mert a felnőttképzés az a terület, melyet egyre jobban támogat az EU. A közművelődési egységről elmondta, hogy a jogelőd Gönczi ÁMK ezen a téren az elmúlt időszakban csak „araszolgatva haladt előre”.
Ennek egyik oka a Bábszínház volt, mely lefoglalta az intézmény kamaratermét. A másik probléma viszont az, hogy a városban sok a párhuzamos tevékenység. Szinte minden kulturális intézmény szervez kiállítást, koncertet, s gyakran egy időben. Ezt a Keresztury ÁMK készülő kulturális koncepciójában át kell hidalni, illetve meg kell határozni az egyes tagintézmények profilját.
A Gönczi Székhelyintézmény a jövőben az igényes szórakoztatásra helyezi a hangsúlyt. Ezen kívül a kamaraterem „felszabadulásával” újra beköltözhet a pop- és rockzene a ház falai közé. Kiss Krisztián a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a művészeti alapképzésben a legfontosabb a most zajló minősítési eljárás, melynek szeretnének megfelelni.
Az intézményi egység jövőjét ez alapozhatja meg. Örömtelinek találta, hogy a gyermeklétszám nem csökkent idén, öt első- és két előképző osztályt indítanak. Rövidtávú terveik között, pedig táncművészeti fesztiválok és egyéb művészethez kötődő rendezvények is szerepelnek, elsősorban gyermekek részére.
Az igazgatótanács tagjai úgy látják, hogy ez az év amolyan „kifutó év”, hiszen a már régen megtervezett programokat meg kell valósítaniuk, ám jövőre már a Keresztury ÁMK koncepciójának megfelelő rendezvényekkel találkozhat a közönség. (Zala-Lap Kft.)
Tartalom megosztása: