Tartalékosan súlyos vereség

2005 február 12 - szombat
Debreceni Vadkakasok – Zalaegerszegi TE  94-53(29-13, 27-20, 8-11, 30-9)Debrecen, 800 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv: Ádám, Balogh.ZTE:  Kováts (3), Hoffmann (14/12), Kámán, Csaplár Nagy E. (8), Baki (3).Csere: Koczka (12/6), Volf (2), Keresztes (8), Wehner (3), Kákonyi.

A sérült Cseszlait, Fullowe-t és a beteg Simont nélkülöző egerszegieket még az ág is húzta: Kákonyi, a csapat ifista korú irányítója a mérkőzés 3. percében úgy megsérült, hogy nem tudta folytatni a játékot. Így Baki és Kámán felváltva volt kénytelen irányítani a csapatot. A ZTE csak a 2. és 3. negyedben tudott ellenállást kifejteni. A befejező játékrészben a debreceniek egyszerűen állva hagyták a vendégeket és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. A mérkőzés egyetlen pozitívuma az újonc Koczka bátor és eredményes játéka volt.