Tizenkét év után az elődöntőben!

2009 május 10 - vasárnap
Zalakerámia ZTE – Planet Leasing Dombóvár 85-77 (20-25, 18-10, 19-24, 28-18) NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért, 5. ford. Zalaegerszeg, 2200 néző. Jv: Hartyáni, Kapitány, Tóth K.

Zalakerámia ZTE: Hinnant (10/3), Watson (14/6), Kámán (19/9), Jones (10/3), Helbich (15). Csere: Trepák (14), Gáspár (1), Baki (2). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

Planet Leasing Dombóvár: Adams (17/3), Legrange (12/6), Bódi (6), Clark (19), Dill (11/3), Csere: Szőke (7/3), Deák (5/3). Vezetőedző: Bálind József.

A rájátszás során kitűnően teljesítő Kámán triplájával kezdődött a találkozó. Az első percekben a hazai oldalon volt az előny, de a triplapárbajból a vendégek kerültek ki győztesen. Ráadásul a Zalakerámia ZTE gyorsan összeszedte 5 személyi hibáját, s a büntetőket is jól dobták a dombóváriak.

A második játékrészben kitűnően védekezett az egerszegi csapat, a vendégek három és fél percig nem találtak a kosárba. A Zalakerámia ZTE ugyan fordított, de jelentős előnyre nem sikerült szert tennie. Sőt, büntetőkből ismét a vendégek voltak eredményesek.

A 3. negyed ismét kritikus volt a hazaiak számára, az egyre keményedő játékot nem büntették kellő szigorral a játékvezetők. Az egyetlen pzitívum a hazaiak számára az volt, hogy Dill a 27. percben már 4. személyi hibáját gyűjtötte be. Hárompontosokkal fordítottak a dombóváriak, s izgalmas befejező negyedre volt kilátás. Ebben nem is kellett csalódniuk a nézőknek, fej-fej mellett haladt a két csapat.

A 32. percben 59-59 volt a mérkőzés állása, ezt követően felváltva vezettek a csapatok. A találkozó döntő momentuma volt, hogy a 38. percben az addig mérsékelten játszó Hinnant távolról bedobott egy triplát és Trepák kétpontosaival 6 ponttal megugrott a hazai csapat. Innen már nem tudtak felállni a vendégek.

A hazai csapat 12 év után került be a legjobb négy közé.

Értékelés

Völgyi Péter, a Zalakerámia ZTE vezetőedzője: – Hősiesen küzdött csapatom, Örülök, hogy fáradtan, 3-4 hullámvölgy után is fel tudtunk állni és nyerni. Játékosaim utolsó erőtartalékaikat is mozgósították a siker érdekében. Gratulálok nekik. A közönség is sokat segített abban, hogy tizenkét év után ismét a négybe kerüljünk.

Bálind József, a Dombóvár vezetőedzője: Városunk büszke lehet csapatára, kellemes színfoltja voltunk a bajnokságnak. Olyan kiegyensúlyozott volt idén a mezőny, hogy kis szerencsével akár a döntőig is eljuthattunk volna.

Patonay Imre, a Zalakerámia ZTE szaktanácsadója: – Nagyon kellemetlen ellenfél volt a Dombóvár, mivel center nélkül játszanak és mindegyik játékosuk kitünően dob. Sikerünk nagyszerű csapatmunka eredménye volt.

Kámán Tamás, a Zalakerámia ZTE játékosa: – Nagyon örülök, hogy a legjobb négy közé jutottunk. Bár nagyon elfáradtunk, a Pécs ellen is megkíséreljük a bravúrt.

Bodrogi Csaba, a Zalakerámi ZTE szakmai igazgatója: – A csapat több célt is teljesített. Először is bejutott a legjobb nyolc közé. Aztán – bár a az alapszakasz utolsó fordulóiban kevesen hitték – bejutott az elődöntőbe is. És még nincs vége…