Vág-völgyi vágtán
A három nap alatt számos nevezetes helyen jártunk, és sok nemzeti jelképet kutattunk fel. Voltunk például a deáki templomban, amelyet 1000-ben alapítottak, a bencések itt írták a Halotti Beszédet, s innen került elő a Pray-kódex.
Galántán megtekintettük azt a helyet, ahol Kodály Zoltán a gyermekkorát töltötte. Jártunk Pöstyénben, Nagycétényben.
Itt találkoztunk a partneriskola tanulóival, akikkel közösen részt vettünk a március 15-i ünnepségen, és vetélkedtünk a nemzeti jelképekből. Nagyon jó hangulatban teltek a közös programok, ez jó lehetőség volt ismerkedni a határon túl élő diáktársakkal.
Utunk során jártunk még Dévényben, lesétáltunk a Duna partjára. Pozsonyban emlékeztünk Aulich Lajosra és Batthyány Lajosra. Láttuk a Roland-kutat és a Mihály-kaput, s megtudtuk, hogy itt őrizték a mohácsi csata után a magyar koronát. Bősön, a duzzasztógátnál egy kis földrajzban is lehetett részünk. Valamint koszorút helyeztünk el az aradi vértanúk emléktáblájánál.
Végül meg kell említenem Csákházát, ahol a szállásunk volt. Vidám, jó hangulatú estéket töltöttünk el rajzversennyel beszélgetéssel egybekötve, és jól kipihentük fáradalmainkat.
Március 15-én este érkeztünk haza. Az iskola előtt szülők sokasága várt ránk. Fáradtan de tele élményekkel szálltunk le a buszról.
Egy életre szóló emléket kaptunk ezen a kiránduláson, amelyet soha nem feledünk el, s történelmi ismereteink is bővültek, színesedtek ezáltal.
Holp Mihály
7. c
Landorhegyi Általános Iskola, Sportiskola
Tartalom megosztása: