ZTE NKK – Atomerőmű Szekszárd 67-63 (14-14, 22-18, 16-15, 15-16).

NB I női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 120 néző. Jv.: Forrai, Török.

ZTE NKK:
Bukovszki (23/6), Zsovár (12/6), Szalay, Czukor (16/3), Page (10). Csere: Szélesy (4), Ambrus, Sonyák (2). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Atomerőmű: Medgyessy (11/9), Szemerédi, Turcinovics (6), Vincze V. (9), Demeter. Csere: Vincze A. (3), Jevtusenko (10), Szavercsenko (10), Tamás (6), Papp (4), Tajkov (4). Vezetőedző: Újhelyi Gábor.

Kosárszegénység jegyében teltek az első percek, azt meglódult a ZTE, a 7. Percben 12-4-re vezetett. Egy vendég időkérést követően a 9. percben már egált mutatott az eredményjelző. (12-12).

A második negyedben sem találta a ritmust a hazai csapat, a szekszárdiak rövid időre átvették a vezetést. Ezután ismét egy sikeres hazai széria következett, 10 pont fölé nőtt az előny. Majd egy újabb hazai hullámvölgy következett, s a vendégek ismét ott lihegtek a hazaiak nyakán.

A nagyszünet után sem változott a játék képe, a küzdelem dominált. Rengeteg volt a technikai hiba, ebben javarészt a hazaiak jártak az élen. A 39. percben 61-61 volt az állás. Ekkor Czukor dobott egy duplát, majd Bukovszki két büntetőjével nyert a ZTE. Az alacsony színvonalú mérkőzés után a hazaiak csak a győzelemnek örülhettek.

Gáll Tamás, a ZTE NKK vezetőedzője:
– Kiszenvedtük a győzelmet. Egy hét alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk, nem vártam szép játékot.

Újhelyi Gábor, az Atomerőmű Szekszárd vezetőedzője: – Bravúrra készültünk, de rengeteg technikai hibát követtünk el, így nem nyerhettünk.