ZTE NKK – BSE FCSM 79-70 (17-25, 22-16, 19-9, 21-20)
NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Forrai, Sabáli.
ZTE : Bukovszki (12/3), Szélesy (9), Zsovár (12/6), Ambrus (6/3), Page (24). Csere: Szalay (8), Czukor (2), Sonyák (2), Hersics (4). Vezetőedző: Gáll Tamás.
BSE: Orsó (17/12), Pusztai (6), Tiba (19/9), Süle (7), Gorácz (4). Csere: Hegedüs (14), Szabó, Halmai, Kántor (3/3). Vezetőedző: Varga Mátyás.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, hárompontosokkal alaposan meglepték a hazaiakat. A 8. percben már 10-16-ot mutatott az eredményjelző. A második negyedben egy ideig továbbra sem találta a ritmus az egerszegi csapat, aztán fokozatosan feljavult a védekezése, és megkezdte a felzárkózást.

A bajnoki mérkőzésen először játszó Page ebben az időszakban a ZTE pontjainak felét szerezte. A nagyszünet után Bukovszki triplájával vezetette először a hazai csapat (44-41). Úgy nézett ki, eldőlt a mérkőzés, de a szívósan küzdő fővárosiak többször felzárkóztak, a 4. negyed elején 3 pontra (58-55).

A hajrában rengeteg volt a hiba mindkét oldalon. A ZTE végül is hozta a kötelező győzelmet az alaposan meggyengült BSE ellen. Azért, hogy ez nem lett biztosabb, csak magukat okolhatják a lányok.

Gáll Tamás, a ZTE vezetőedzője:
– Egy félidőnyi előnyt adtunk a BSE-nek, utána kezdtünk kosárlabdázni. Így csak a győzelemnek örülhetünk.