Összefogás a fiatalokért
Sándorné dr. Kriszt Éva, a BGF rektora méltatta a példaértékű zalai összefogást, és mint kifejtette stratégiai partnernek tekintik az önkormányzatokat és a közalapítványt.
A közös cél, hogy a diákoknak olyan képzést kínáljanak, amely lehetővé teszi, hogy ne az otthontól távol, hanem a megyeszékhelyen tanulhassanak tovább. Az együttműködésnek köszönhetően a jövőben még inkább követhető lesz a munkaerő-piaci igény és a végzős hallgatók még nagyobb eséllyel, tudnak majd elhelyezkedni.
Dr. Gyimesi Endre Zalaegerszeg polgármestere utalt az elmúlt évtized közös eredményeire, hangsúlyozva, a városnak mindig fontos volt a felsőoktatás segítése, támogatása. A négyoldalú szerződés aláírásával pedig újabb lehetőségek nyílnak, és az eddigi kapcsolatok is bővülhetnek.
Manninger Jenő, a megyei közgyűlés elnöke is fontosnak tartja a zalaegerszegi önkormányzattal és a pénzügyi és számviteli főiskolával való kapcsolatot, hiszen a gazdasági fejlődés szempontjából szükség van a képzett munkaerőre. A megyei önkormányzat – bár ez nem kötelező feladata – de támogatja a felsőoktatási képzést.
Balaicz Zoltán, a Zalaegerszeg Felsőfokú Oktatásáért Közalapítvány igazgatója arról beszélt, hogy Zalaegerszeg önkormányzata 2001-ben hozta létre a közalapítványt, azzal a céllal, hogy segítse és a lehetőség szerint közreműködésével, bővítse a felsőoktatási lehetőségeket a városban. Mint fogalmazott, ennek egyik eredménye a műszaki képzés letelepedése.
A felsőfokú egyeztető tanács létrehozása is a közalapítvány kezdeményezése volt a közös gondolkodás megteremtésére a megyében. A közalapítványnak fennállása óta mintegy 300 millió forint külső forrást sikerült megszereznie, amely a helyi felsőoktatási képzés fejlesztését szolgálta. Szép példa erre az Infocetrum létrehozása, melynek ünnepélyes átadására szeptember 17-én kerül sor.
Zala-Lap, V. Zs. Fotó: S. P.
Tartalom megosztása: