Fejlesztések a Zala jobb partján
A beruházás során összesen 1554 méter zárt csatorna és 271 méter nyílt árok kerül kialakításra, amit műtárgyak – egy híd és egy árvízvédelmi zsilip -, valamint két nagyteljesítményű mobil szivattyú is kiegészít.
„A város büszke arra, hogy az elmúlt 8-10 évben végrehajtotta azokat a nem látványos, ám a mindennapi működéshez annál szükségesebb mélyépítési és infrastrukturális beruházásokat – hangsúlyozta Gyimesi Endre polgármester. – A mostani projektet nem csak az teszi szükségessé, hogy az ez irányú beruházások nem követték a város bővülését, a vízgyűjtő terület domboldalain egyre gyorsabban ér le a csapadék az idő közben megnövekedett szilárd burkolatok miatt.”
„Zalaegerszeg arra is büszke lehet – tette hozzá Horváth Jácint, a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója -, hogy milyen jól használja ki az európai uniós támogatásokat. A megyeszékhely az elmúlt években egymaga közel kétmilliárd forint támogatáshoz jutott, ami régiós viszonylatban is jelentős teljesítmény.
Jelentős támogatású a mostani projekt is, hiszen a pályázaton elszámolható 245 millió forintos bekerülési összeg 85 százaléka – közel 208 millió forint – támogatás formájában lehívható. Az önkormányzati önrész némiképp emelkedett az idő közben jelentkezett többletköltségek miatt, így a fennmaradó részt – 52 millió forintot – állja a város.
„A projekt során Zalaegerszeg csapadékvíz hálózatának új alapokra helyezése történik – jelentette ki a munkaterület jelképes átvétele után Dormán László, a kivitelező Hydrocomp Kft. ügyvezető igazgatója -, amely környezetvédelmi szempontból is minőségi fejlesztésnek tekinthető.”
A II. ütemre vonatkozóan az engedélyes tervek valamint a vízjogi létesítési engedélyek már rendelkezésre állnak, a szintén pályázati forrásokat igénylő fejlesztés a páterdombi városrész csapadékvíz elvezetését oldaná meg.
(Zala-Lap, S. P.)
Tartalom megosztása: