Jelentős az előny, de…

2010 február 10 - szerda
Zalakerámia ZTE – Debreceni EKE 82-60 (21-15, 21-13, 21-10, 19-22) Magyar Kupa férfi kosárlabda-mérkőzés a 8 közé jutásért, első mérkőzés. Zalaegerszeg, 600 néző. Jv.: Kapitány, Farkas, Gelencsér. ZTE: Hinnant (11), Watson (10), Wilson (10), Kámán (19/6), Trepák (18/6). Csere: Simon (3/3), Gáspár (2), Baki (5), Tóth Á. (7). Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

DEKE: Szavics (12/3), Cziczás (6), Boros, Takács (1), Nuhanovics (12). Csere: Kaluha (12/12), Fülöp (6), Erdei (6/6), Balogh (3), Boldizsár (2), Tóth G. Vezetőedző: Fodor Péter.

A vendégcsapat végig lassítani próbálta a játékot, és sok faulttal igyekezett elérni, nehogy a ZTE lendületbe jöjjön. Ez mintegy másfél negyeden át sikerült is. A 16. percben 26-28-at mutatott az eredményjelző. Ezután megrázta magát a ZTE, szigorodott a védekezése, és támadásban is jobban céloztak Kámánék.

A 3. negyedben 5 és fél perc alatt mindössze 1 pontot szereztek a vendégek, míg az egerszegiek szárnyaltak. A 25. percben 54-29-re vezetett a hazai csapat, sőt előnye tovább nőtt. A befejező negyedben 30 ponttal (72-42) is vezettek az egerszegiek, de ezután kiengedtek és a debreceniek főként Erdei 3 pontosaival felzárkóztak.

Jelentős a ZTE előnye, de azért oda kell figyelni Debrecenben, és illik ott is nyerni. Sajnos a mérkőzésen Watson megsérült, a térdét fájlalja. A játékos lábát megröntgenezik, a ZTE vezetői reménykednek, hogy nem súlyos a sérülése, és a Falco ellen játszhat.

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: – Nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. A 22 pont arra elég, hogy figyelnünk kell Debrecenben.

Patonay Imre, a ZTE szakmai tanácsadója: – Hét közben nehezen pörgött fel a csapat. A vendégek sokat faultolva igyekeztek tördelni a játékot. Lassan jöttünk lendületbe, de a 22 pont elég lesz a visszavágóra, sőt ott is nyerni akarunk.

Kámán Tamás, a ZTE játékosa: – A második negyed vége felé kaptuk el a ritmust. Kellemetlen ellenfél volt a Debrecen. Jobb lett volna 30 ponttal nyerni, de a visszavágón is nyerni szeretnénk, és két győzelemmel bejutni a legjobb 8 közé.