Könnyedén született meg a 17.

2010 február 07 - vasárnap
Zalakerámia ZTE – Dombóvár KC 101-68 (26-11, 23-20, 27-22, 25-15) NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2000 néző. Jv.: Forrai, Tóth K., Szabó Gy. ZTE: Hinnant (7), Watson (21), Wilson (15/9), Kámán (13/9), Trepák (7/3). Csere: Simon (3/3), Gáspár (3/3), Tóth Á. (16/3), Baki (13/9), Délity (3/3), Bödör, Horváth B. Vezetőedző: Völgyi Péter. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.

Dombóvár: Csirke (16/9), Cubela (9/3), Szőke (5), Klir (2), Walker (19/3). Csere: Deák (11/9), Kinter (4), Kollár (2), Balogh, Gubi. Vezetőedző: Földi Sándor.

A vendégek a mérkőzés elején a játékot lassítva megpróbálták megtörni a ZTE lendületét, ez mindössze 5-5-ig sikerült. Utána feljavult a zalaiak védekezése, támadásban is pontosabbá váltak, és könnyedén húztak el. A lendület tovább tartott, és a második negyed elején már húszpontos előnye volt a hazai gárdának. (32-12). A tolnaiak több mint 3 percig nem szereztek kosarat, így alaposan elhúzott a ZTE.

Csak egy dolog aggaszthatta Völgyi Pétert, a sok személyi hiba, de a cserék ezúttal is jól céloztak. Két negyed után eldőlni látszott a találkozó. Az elmúlt hetekben a 3. negyedben szárnyalt az éllovas, ezúttal fordítva sült el a dolog. A negyed közepén 9 pontra is felzárkózott a Dombóvár (59-50).

Mielőtt azonban nagyobb baj történt volna, megrázta magát a ZTE és a negyed végére ismét 20 pont fölé nőtt a különbség. A befejező negyedben örömjáték a pályán: Tóth Á. 3 pontost dobott, Délity pedig a 100. pontot szerezte meg. A kispadról mindenki játéklehetőséghez jutott. A ZTE végül is könnyedén gyűjtötte be a 17. győzelmét.

Vélemények: Gáspár Dávid, a ZTE játékosa: – A harmadik negyedben kicsit elvesztettük a fonalat, de gyorsan visszataláltunk a helyes útra, és biztosan nyertünk.

Tóth Ádám, a ZTE játékosa: – Életemben még bajnokin nem dobtam 3 pontost. Nagyon örülök, hogy sikerült. Trepák Zolinak köszönhetem. A mérkőzést simán nyertük.

Délity Bence, a ZTE játékosa: – Ilyen kitűnő csapatban a 100. pontot dobni nagyszerű érzés. A 3. negyed kicsi megingását leszámítva biztosan nyertünk.