Megvalósult az infrastruktúraépítés
– Miután Zalaegerszegen átalakult az ipar szerkezete – eltűntek a meghatározó élelmiszeripari és könnyűipari cégek és helyettük más profilú vállalkozások kezdték meg tevékenységüket – némi optimizmusra adhat okot, hogy egyes vállalkozásoknál – így például a Flextronics-nál, a Gartner-nél, a Forest-nél és a Zalaszámnál – jelentős létszámbővítéseket hajtottak végre – emelte ki beszédében a polgármester.
– Zalaegerszegen azonban még így is jelentős, mintegy 7,7 százalékos a munkanélküliség. Tennünk kell tehát azért, hogy a helyi kis- és középvállalkozások megerősödjenek, illetve hogy új vállalkozások jöhessenek létre akár hazai, akár külföldi cégek jóvoltából. Ezért vállalkozott rá a város, hogy a meglévő két ipari parkon túl a déli és az északi részen is újabb ipari övezetet hozzon létre.
Mára megteremtődtek a feltételek ahhoz, hogy mérettől függetlenül telepedhessenek le ide a cégek. A remények szerint mielőbb gazdára találnak majd ezek a területek és mielőbb kezdetét veheti a II. ütem, ahol további területek közművesítése is megvalósulhat.
– Nagyon sok olyan lehetőséget használt ki a város az utóbbi két évben, amelyek a gazdaságfejlesztést segítik elő – tette hozzá Horváth Jácint, a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója. – Fontos, hogy a fejleszteni kívánó vállalkozásoknak legyen helyük a bővítésre, s – akár támogatott formában is – megkezdjék a telephelyépítést. A tavalyi év sikerein követően jövő hónapban kerül kiírásra az a telephely fejlesztési pályázat, amelynek keretében több mint 3 milliárd forint értékben hívható le a térségben.
(Zala-Lap, V. Zs.)
Tartalom megosztása: