Az utolsó negyedben szálltunk el

2010 január 18 - hétfő
Szolnoki NKK – ZTE NKK 77-70 (19-20, 18-16, 18-22, 22-12) NB I. női kosárlabda-mérkőzés. Szolnok, 200 néző. Jv.: Makovsky, Fekete. Szolnoki NKK: Darida (9/3), Boskovics (17/6), Rubold (14/9), Hegedüs (12/6), Zele (2). Csere: Farkasinszky (12), Sonyák (7), Serbán (4). Vezetőedző: Mészáros Zoltán.

ZTE NKK: Szélesy (12/6), Bukovszki (15/3), Ambrus (4/3), Hersics (2), Crasnoscioc (21/3). Csere: Czukor (4), Szalay (5/3), Rasheed (7). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Az első két negyedben felváltva vezettek a csapatok, de az előny inkább a vendégeknél volt. A játékvezetők téves ítéletei inkább az egerszegieket sújtották, ellenére a III. negyed elején a ZTE már 8 ponttal is vezetett. A játékrész végén azonban a jól játszó Rasheed kipontozódott, ez megtörte a vendégek lendületét.

A befejező negyedben elég volt egy kézperces hullámvölgy, s a hazaiak fordítottak. A legnagyobb különbség egyébként éppen a végén alakult ki a két csapat között. Sajnos a ZTE NKK így nem tudta kihasználni fő ellenlábasa, a BSE botlását, amely a Vasas Csatától kapott ki.

Edzői értékelés: Gáll Tamás: – Három negyeden át kézben tartottuk a mérkőzés irányítását, egy hullámvölgy azonban azt eredményezte, hogy egy már megnyert mérkőzés csúszott ki kezünkből.