A nagyobb rutin döntött

2009 december 13 - vasárnap
ZTE NKK – Bajai NKK 88-78 (23-21, 24-18, 17-23, 24-16) NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Farkas, Söjtöry. ZTE: Bukovszky (15/6), Rasheed (10), Szélesy (17/6), Hersics (7/3), Crasnoscioc (27/3). Csere: Szalay (7/3), Fekete, Czukor (3/3), Ambrus (2).. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Baja: Little (19/12), Szabó (9), Takács (12/3), Szepesi (6), Budimir (27). Csere: Theodorán, Khün, Szöllősi, Kovács (5), Katona. Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Az elején fej-fej mellett haladt a két csapat. A negyed közepén a vendégek főleg Budimir révén fordítottak (10-17). Gáll Tamás időt kért rendezte a sorokat és fordított a hazai együttes. A következő negyedben tovább robogott a ZTE, a 13. percben már tíz pont volt a kék-fehérek előnye (33-23).

A nagyszünet után megrázta magát a vendégcsapat. Előbb egyenlítettek (53-53), majd ismét átvették a vezetést. Triplákkal egyenlített a ZTE, majd jó védekezés és labdaszerzést követően pát könnyű kosárral hat pontos előnnyel várhatta a hajrát. Ekkor már a bajai oldalon a pontgyáros Budimir is többször hibázott. A ZTE végül is nagyobb rutinja révén kicsikarta a győzelmet.

Gáll Tamás: – Egyedül csak a győzelemnek örülhetünk. Csapatom több tagja már karácsonyozott. Ami mellett nem megyek el szó nélkül.

Peresztegi Nagy Ákos: – Mindent elmond szakmai fejlődésünkről, hogy Baján 33 ponttal nyert a ZTE, ma viszont alaposan meg kellett küzdeniük a győzelemért.