Meglepően sima győzelem

2008 április 05 - szombat
Zalakerámia ZTE – PVSK Expo Center Pécs 89-62(25-10, 16-18, 24-12, 24-22)Zalaegerszeg, 800 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Földházi, Bognár, Frányó. Zalakerámia ZTE: Miskovics (24/12), Hoffmann (8/3), Kámán (17/9), Walters (11/3), Bassette (9). Csere: Gáspár (6/6), Keresztes, Baki (8/6), Tóth Á.(2), Simon (2), Vertetics (2). Vezetőedző: Nikola Lazics.

Az első percek nem hoztak kosáresőt, az 5. percben még csak 6-6-ot mutatott az eredményjelző. A negyed hajrájában azonban Kámán hárompontosával és Basette kosaraival elhúzott az egerszegi csapat. A második negyedben a Zalakerámia ZTE gyorsan begyűjtötte az 5 személyi hibapontot, ennek ellenére tartani tudta 10 pont feletti előnyét.

A nagy szünet után ismét a hazai csapat kezdett jobban, jól védekezett, s átlagon felül dobott. A 26. percben már 51-32-re vezetett. A lendület most a mérkőzés végéig kitartott, Miskovics régi napjaira emlékeztetően szórta a pontokat, de társaira sem lehetett panasz.

A hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek az ezúttal halvány teljesítményt nyújtó pécsiek ellen. (Zala-Lap Kft.)