A huszonkilencből kettő maradt

2007 november 24 - szombat
Soproni Sördögök  –  Zalakerámia ZTE     92-65(24-18, 17-24, 16-11, 35-12)Sopron, 100 néző. Magyar Kupa visszavágó férfi kosárlabda-mérkőzés a legjobb 16 közé jutásért. Jv.: Forrai, Tóth K., Szilágyi.Zalakerámia ZTE:  Miskovics 28/9, Keresztes (4), Kámán (7), Walters (8), Garma (4). Csere: Simon (10/3), Kováts (1), Hoffmann (3/3), Baki, Tóth Á. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Nagy előnye birtokában álmosan kezdett a Zalakerámia ZTE, az 5. percben már 20-10-re vezetett a hazai csapat. Ezután fokozatosan feljavult a vendégek védőjátéka, s a második negyed végén már a vezetést is átvették. A harmadik negyedben mindkét oldalon a cserék jutottak szóhoz, de a hazaiak ezt az időszakot jobban használták ki, visszavették a vezetést. Az utolsó játékrész elején Walters kipontozódott, Miskovicsot pedig pihentette Nikola Lazics. Ezt követően az egerszegiek játéka némileg érthetetlen módon teljesen szétesett, a soproniak az utolsó öt percben 20 pontot dobtak. Sőt 10 másodperccel a vége előtt az összesítésben egypontos vezetésüknél két büntetőt ki is hagytak, s így öt másodperccel a vége előtt Miskovics hárompontosa a továbbjutást jelentette a vendégek számára. (Zala-Lap Kft., B.I.)