Parkolni a belvároson kívül
Manesz István azt mondja, forgalomszervezési szempontból is azt szeretnék, ha a belvárosban kevesebb autót tárolnának. Példaként említi, hogy a Mártírok útjáról is nyílik egy nagyobb parkoló, melyet januárban adták át, ott általában találni szabad helyet.
– Egyébként a Kossuth utca a jövőben csökkentett forgalmú lesz, tehát meg kell szokniuk az autósoknak, hogy máshol keressenek parkolóhelyet. Jelenleg több körzetet nem vonunk be a fizetőparkoló övezetbe, az utolsó a Kelemen utca sarkán kialakított 15-20 férőhelyes parkoló volt a közelmúltban. Ez a piacra járók kényelmét szolgálja a közelség miatt, éppen ezért a legolcsóbb (sárga övezet) tarifával, 80 forintos óránkénti díjjal számolunk ezen a helyen.
Közel 3 ezer parkolóhelyet üzemeltet a Parkoló Gazda Kft. a városban. A társaság ügyvezetője szerint egyre több az autó, sok család rendelkezik már két személyautóval. A parkolási gondokat enyhíteni kell, megoldást kell találni. Többféle javaslatról is tárgyal az önkormányzat, többek között mélygarázsok építéséről, és a kórház közelében egy nagyobb parkolóhely kialakításáról. Az autósok elvárása mindenképpen az, hogy lehetőleg közel tudjanak megállni a belvároshoz.
– Én például el tudnék képzelni egy amerikai típusú nyitott parkolóházat a börtön épületével szemben, a Budai Nagy Antal utca környékén. Automatás rendszerrel, mert a tapasztalataink szerint a sorompós beléptető rendszertől idegenkednek az autósok. Egyébként nehezen szokják meg azt is, hogy a járműveiket például a sportcsarnok környékén, vagy a volt Ganz-gyár előtt (mindkét helyen ingyenes a parkolás) hagyják. Több nagyobb városban már nem okoz gondot, ha ilyen távolságról közelítik meg a belvárost.
A társaság végzi a felújításokat is, a területek felfestését, a táblák cseréjét. Céljuk, hogy minél esztétikusabb legyen a város parkolóövezete. Ugyanakkor sajnálatosnak tartják, hogy a Stadion út 1. és a Berzsenyi út 26. közötti parkolóban kihelyezett automatát változatlanul rongálják, festékkel lefújják. Hiába hozzák rendbe, hiába takarítják. Manesz István szerint ez nem a cég szégyene. Kéri az ott lakókat, legyenek résen, és próbálják megakadályozni a rongálást.
Az ügyvezető felhívja még a figyelmet arra, hogy a rendelet értelmében, ha valaki egy óra időtartamra vált jegyet, de fél órával, vagy akár 50 perccel később érkezik vissza a kocsijához, és a felszólító csomagot már a szélvédőjén találja, csak az időbeni különbözetet kell megfizetnie. Az illető az ügyfélszolgálati irodában rendezi a fizetést, és ilyenkor nem bírságolnak. Ez a lehetőség csak Zalaegerszegen van. (Zala-Lap Kft.)
Tartalom megosztása: