Biztos idegenbeli győzelem

2007 február 21 - szerda
Vasas-Csata – Zala Volán ZTE 52-80(15-24, 6-21, 12-18, 19-17)Budapest, 200 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Szakáll, Fekete.Zala Volán ZTE: Creamer (12), Szélesy (7), Gavriloska (16/3), Hadarics (4), Milkova (18). Csere: Czukor (13/3), Ambrus (2), Zsovár (3), Vescan (5/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Több nagycsapat is megszenvedett a Vasas-Csata otthonában, így a zalaiak nem vehették félvállról a találkozót. Ennek megfelelően az egerszegi lányok az első perctől kezdve nagyon odafigyeltek, jól védekeztek és eredményesen támadtak. Gyakorlatilag már az első két negyed után eldőlt a találkozó sorsa. A folytatásban valamennyi játékos pályára lépett a Zala Volán ZTE-től, ennek ellenére tovább nőtt a vendégek előnye. Az egerszegiek helyenként jól játszva fölényes győzelmet arattak, és így megtartották 6. helyüket a bajnoki tabellán. (Zala-Lap Kft., B. I.)