Nagy küzdelemben biztos győzelem

2007 január 20 - szombat
Zalakerámia ZTE – Lami-Véd Körmend 84-72(22-22, 19-11, 26-18, 17-21)Zalaegerszeg, 2800 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Bodnár, Győrffi, Makovsky.Zalakerámia ZTE: Miskovics (17/6), Bell (34/6), Gáspár (6/3), Hoffmann (12), Olsovsky (6). Csere: Keresztes (5), Kováts (4), Baki.
Vezetőedző: Nikola Lazics.

A felfokozott hangulatban kezdődő mérkőzésen a hazaiak kezdtek jobban, de a körmendiek gyorsan felzárkóztak. Az első negyedben egyik csapat sem tudott néhány pontnál többel vezetni. A folytatásban Bell hárompontosait követően a Zalakaerámia  ZTE átvette a játék irányítását.

A  második negyed elején vagy öt percig a hazai csapat jó védekezésének köszönhetően a vendégek nem találtak a kosárba. A harmadik negyed 29. percében már több mint 20 pontra nőtt (65-44) az egerszegiek előnye. A befejező játékrészben a Zalakerámia ZTE a támadóidő kijátszására törekedve próbálta meg tartani előnyét az egészpályás letámadásra áttérő vendégek ellen. S bár előnyéből valamelyest leadott az utolsó percig küzdő körmendiek ellen, biztos győzelme nem forgott veszélyben. (Zala-Lap Kft., B. I., B. M.)