Sima győzelem

2006 június 03 - szombat
ZTE  –  MAFC    101-79 (24-26, 30-17, 19-17, 28-19)Zalaegerszeg, 200 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 9-14. helyért. Játékvezetők: Papp, Gorka, dr. Szakáll.ZTE: Cseszlai (15/3), Baki (6), Hoffmann (27/9), Csaplár Nagy E. (2), Keresztes (3). Csere: Tóth Á. (14), Edmonson (10), Kováts (13), Vertetics (9), Furján (2).

A már kiesett MAFC jól kezdett, s néhány perc után ötpontos előnyre tett szert. A negyed közepén azonban már befogta a fővárosiakat a ZTE,  s ezután egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat. A második negyedben aztán fokozatosan elhúzott a hazai csapat. A 23. percben már 63-43-at mutatott az eredményjelző, s ezt követően már edzőmeccs jellegűvé vált a találkozó. A hazaiaknál a fiatalok is szóhoz jutottak, akik nemcsak hogy tartották az eredményt, hanem valamelyest még növelték is az előnyt. A találkozó végén Tóth Á. duplájával sikerült a százpontos határt is túllépni a ZTE-nek. (Zala-Lap Kft., B. I.)