Nehéz küzdelemben

2006 május 06 - szombat
ZTE-Soproni Sördögök 97-94
(27-29, 24-28, 24-16, 22-21)
Zalaegerszeg, 200 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért. Jv.: dr. Páli, Téczely, Kapitány.
ZTE: Cseszlai (13/6), Simmons (10/6), Hart (24), Keresztes (21), Hoffmann (2). Csere: Baki (10/6), Edmonson (10), Vertetics, Csaplár Nagy E. (9/3), Kováts. Vezetőedző: Kis Attila.

A mérkőzés elején felváltva vezettek és sok ziccert rontottak a csapatok. A hazaiak hibáztak többet, így alakult ki a nagyszünetre a hatpontos vendégelőny. A második negyedben azonban Carr, a soproniak irányítója összeszedte 3. hibáját, s ezért edzője lehívta a pályáról. Ennek eredményeként visszaesett a vendégek játéka, a hazaiak előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A harmadik negyed közepén a ZTE kilencpontos előnyt adott el, s a soproniak ismét visszavették a vezetést. A befejező játékrészben azonban vendégeknél 3 kulcsjátékos is kipontozódott, s a ZTE kicsikarta a bentmaradás szempontjából fontos győzelmet.