Bravúros győzelem

2006 február 17 - péntek
Zala Volán ZTE  –  MKB-Euroleasing Sopron   84-77(22-19, 23-17, 8-19, 31-22)Zalaegerszeg, 300 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Kapitány MártonZala Volán ZTE:  Németh (26/15), Heller (25/9), Moua (10), Szőke (13/6), Libicova (9). Csere: Fitos. Vezetőedző: Bencze Tamás

A vendégek magassági fölényét pontos Jól kezdett a hazai csapat, gyorsan 8-2 lett az eredmény. A vendégek magassági fölényét az egerszegi lányok pontos külső dobásokkal ellensúlyozták.
A 17. percben már 40-25-re vezetett a Zala Volán ZTE. A harmadik negyedben beleerősített a Sopron, előbb egyenlített, majd 55-52-re át is vette a vezetést. Ezzel azonban a vendégek el is lőtték puskaporukat, egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hajrában azonban a hazaiak taktikusan és eredményesen játszva bravúros győzelmet arattak az Euroligában a negyeddöntőbe jutott vendégek ellen.