Nem játszottunk alárendelt szerepet

2005 november 05 - szombat
MKB-Euroleasing Sopron  –  Zala Volán ZTE   81-63(18-18, 25-11, 20-25, 18-9)Sopron, 500 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: dr. Páli, Farkas.Zala Volán ZTE:  Heller (2), Szőke (5/3), Németh (16/3), Libicova (10), Moua (16). Csere: Szélesy (14/6), Fitos.

A mérkőzés elején jól tartotta magát az egerszegi csapat, a lányok mind védekezésben, mind támadásban jó teljesítményt nyújtottak. A lendület a második negyedben már alábbhagyott, ekkor már sok hibával játszottak, s ezt jól kihasználta a Sopron. A III. negyedben ismét feltámadt a vendégcsapat, de ezzel el is lőtte puskaporát. A hazaiak végig vezetve magabiztos győzelmet arattak. Győzelmükből jelentős részt vállalt az amerikai Teasley, aki 29 pontot dobott, ebből hat tripla volt. Az egerszegi lányok nem vallottak szégyent a jóval erősebb játékoskerettel rendelkező soproniakkal szemben.