Kisebbfajta bravúr

2005 május 21 - szombat
MAFC Óbuda  –  ZTE KK    89-95(20-16, 28-19, 16-23, 25-37)Budapest, Gabányi-csarok, 100 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért. Jv.: Farkas, Kiss.ZTE:  Simon (15/3), Keresztes (4), Kámán (24/6), Csaplár Nagy E. (3), Fullowe (27/9). Vezetőedző: Kis AttilaCsere: Kováts (12/6), Wehner (2), Baki (1), Hoffmann (7/3).

A ZTE-ben Cseszlai sérülés miatt nem játszhatott, sőt Hoffmann is csak Kámán kipontozódását követően, az utolsó percekben lépett pályára. A találkozón az egerszegiek gyengén kezdtek, az első és második negyedben a hazaiak irányították a játékot, jól dobtak és eredményesen védekeztek. A nagy szünetet követően magára talált a ZTE és főleg külső dobásokkal előbb megkezdte a felzárkózást, majd a 35. percben átvette a vezetést. Ezután a vendégek már nem engedték ki kezükből a vezetést, s tekinttel tartalékos összeállításukra is, barvúrosnak mondható győzelmet arattak.