Nem sok hiányzott

2005 május 15 - vasárnap
Körmend – ZTE    83-78(24-17, 16-16, 23-14, 20-31)Körmend, 400 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14. helyért.Jv.: Forrai, Pálla.ZTE: Hoffmann (3), Kámán (22/9), Csaplár Nagy E. (7/3), Cseszlai (4), Fullowe (28/3).Csere: Kováts (7/3), Keresztes (6), Baki (1), Simon. Vezetőedző: Kis Attila.

A hazai együttes kezdett jobban a nyugat-dunántúli alsóházi rangadón, a ZTE különösen védekezésben nyújtott felejthető teljesítményt. A folytatásban feljavult az egerszegiek védőmunkája, de támadásban továbbra is gyengélkedtek. A nagy szünetet követően továbbra is akadazott a ZTE „gépezete”, a vasiak már 16 ponttal is vezettek. Innen kezdte meg a felzárkózást az egerszegi csapat. Az utolsó negyedben a befejezés előtt egy perccel 3 pontra is felzárkózott a ZTE, sőt egyenlítési lehetősége is akadt. Ezt azonban elpuskázta, s a Körmend bebiztosította győzelmét.