A harmadik negyed döntött

2006 március 04 - szombat
Rába Foton Quelle Győr  –  Zala Volán ZTE    62-71(18-16, 18-20, 11-24, 15-11)Győr, 400 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Bognár, Jakab.Zala Volán ZTE:  Heller (14/3), Szőke (20/6), Németh (9/6), Szélesy (11/6), Libicova (12). Csere: Fitos, Ambrus (2), Hedgepeth (3).

A vendégeknél Moua sérülés miatt nem játszott, így a Zala Volán ZTE 2 centerrel vette fel a küzdelmet. Az első két negyedben a vendégek védekezése nem igazán volt megnyugtató, így a kiesés ellen küzdő hazaiak ekkor még tartották a lépést velük. A nagy szünetet követően feljavult a zalaiak védőjátéka, aminek köszönhetően a támadások is eredményesebbek lettek. A mérkőzésen bemutatkozott a zalaiak új szerzeménye, Hedgepeth is, akinek a játékán azonban erősen érződőtt az összeszokottság hiánya. A Zala Volán ZTE végülis biztos győzelmet aratva őrzi 5. helyét a tabellán. (Zala-Lap Kft., B. I.)