A véghajrá döntött

2007 május 07 - hétfő
DKSK Miskolc – Zala Volán ZTE 73-63(21-6, 13-14, 16-24, 23-19)Miskolc, 300 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5-6. helyért. Jv.: Kóthay, Pozsonyi.Zala Volán ZTE: Creamer (13/3), Gavriloska (19), Hadarics, Milkova (16), Szélesy (15/9). Csere: Vescan, Czukor, Zsovár. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A hosszú úttól fáradtan kezdtek az egerszegi lányok, ami ki is használtak a hazaiak, s jelentős előnyre tettek szert. A vendégek azonban nem hagyták annyiban, s a 32. percben már egyenlő volt az állás. Ezt követően fej-fej mellett haladt a két csapat, sőt a 39. percben is még egyenlő volt az állás. A véghajrában azonban a hazaiak két triplát dobtak, illetve büntetőkből is eredményesek voltak, így jött össze tízpontos győzelmük. (Zala-Lap Kft.)