A visszavágó könnyebb volt

2007 április 29 - vasárnap
Szolnoki NKK – Zala Volán ZTE 67-79(10-18, 25-14, 18-24, 14-23)Szolnok, 150 néző. NB-I. női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5-8. helyért. Jv.: Gorka, Fekete.Zala Volán ZTE: Creamer (30), Szélesy (6/6), Gavriloska (12), Hadarics, Milkova (26). Csere: Ambrus (2), Zsovár (3), Vescan. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Koncentráltan kezdtek az egerszegi lányok, az első negyedben végig vezettek. A második negyed ellentétje volt az elsőnek, a hazaiak főleg Jerkovics révén a centerposzton voltak eredményesek, s átvették a vezetést. A harmadik negyedben sikerült a hazai centert semlegesíteni, s nem volt a szolnokiaknál senki, aki a pontszerzésben átvette volna a szerepét. Állandósult a vendégek 10 pont körüli előnye. A Szolnok nem tudott mit kezdeni az ezúttal jól játszó egerszegiekkel, akik 2-0-s összesítéssel továbbjutottak, s az 5. helyért játszhatnak. (Zala-Lap Kft.)