Az első idegenbeli győzelem

2008 április 09 - szerda
MAFC – Zalakerámia ZTE  60-86(17-19, 15-21, 8-20, 20-26)Budapest, 150 néző. NB-I. férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Hartyányi, Győrffy, Pozsonyi.Zalakerámia ZTE: Hoffmann (10/6), Miskovics (11/9), Kámán (18/6), Walters (8/3), Bassette (18).  Vezetőedző: Nikola Lazics.

A mérkőzés elején a fővárosiak vezettek pár ponttal, a Zalakerámia ZTE fokozatosan vette át a játék irányítását. Az első két negyedben az egerszegiek még nem tudták semlegesíteni a hazaiak két amerikai légiósát. A mérkőzés kulcsnegyede a harmadik volt, amikor alaposan feljavult az egerszegiek védőjátéka, s a hárompontosakat 55 százalékos pontossággal dobták. Az utolsó játékrészben a hazaiak még egyszer tíz pontra csökkentették hátrányukat, de a hajrá a vendégeké volt, akik megszerezték első idegenbeli győzelmüket az alapszakaszban. (Zala-Lap Kft.)