
Balaicz Zoltán az önkormányzati rendszer lehetséges átalakításáról: a ciklus végéig folytatná munkáját, és újra is indulna
A városvezető bejegyzésében három, az önkormányzati szférában jelenleg is napirenden lévő témát emelt ki: a polgármesterek, alpolgármesterek, önkormányzati képviselők és külsős bizottsági tagok tiszteletdíjának esetleges csökkentését, a polgármesterek megválaszthatóságának két ciklusra történő korlátozását, valamint az előrehozott önkormányzati választások lehetőségét.
Balaicz Zoltán felidézte, hogy 2014-ben, 2019-ben és 2024-ben is jelentős többséggel választották meg Zalaegerszeg polgármesterének. Kiemelte: a választók bizalmát szolgálattal kell meghálálni, ezért a jelenlegi ciklus végéig, 2029-ig kívánja ellátni feladatát, illetve addig, amíg az esetleges jogszabályi változások ezt lehetővé teszik.
A polgármester hangsúlyozta, hogy munkáját nem a tiszteletdíj mértéke határozza meg, ugyanakkor fontosnak tartja, hogy az önkormányzati dolgozók bére ne csökkenjen.
Bejegyzésében kitért arra is, hogy amennyiben a jogalkotó visszamenőleges hatállyal két ciklusban maximálná a polgármesterek megválaszthatóságát, úgy a jövőben több, jelenleg hivatalban lévő városvezetővel együtt ő sem indulhatna újra a választásokon. Hozzátette: egy ilyen döntést jogkövető állampolgárként tudomásul venne.
Ugyanakkor úgy fogalmazott, ha nem születik ilyen korlátozás, és a települések polgárai továbbra is szabadon dönthetnek vezetőikről, akkor akár egy előrehozott választáson, akár 2029-ben ismét indulna a polgármesteri tisztségért.
A városvezető szerint arról, hogy ki vezesse Zalaegerszeget, elsősorban a helyi közösségnek kell döntenie.
További hírek, aktualitások az Egerszegi Hírek oldalon olvashatók.


Tartalom megosztása: